Drobečková navigace

Úvod > Veřejná sbírka

Veřejná sbírka

Veřejná sbírka na kostel sv. Vavřince v Ovesných Kladrubech

Kostel sv. Vavřince v Ovesných Kladrubech je stavbou italského stavitele Antonia de Conseje z roku 1611 přestavěnou do dnešní podoby v letech 1747 - 1748. Jako v minulosti je i nyní důležitou součástí života v naší obci.

Na tomto místě byli naši předkové křtěni, tady se scházeli na mši svaté, zde uzavírali svá manželství, následně křtili své děti a odtud byli vyprovázeni i na svou poslední cestu. Za ta staletí to byly desetitisíce lidí. Desetitisíce lidí, kteří sem chodili se svými strachy i se svými radostmi. Celý tento obestavěný prostor je promodlený, vzduch tu stále jemně voní kadidlem, i když zrovna žádné nehoří, lavice jsou ošoupané a ohmatané stovkami a stovkami lidí, kteří je používali před námi.

A teď jsme tu my, jsme dědicové pokladu bez zásluh. A musíme se o něj starat. Naše možnosti jsou ale omezené, žije nás tu jen šestina původního počtu. A proto se obracíme na Vás. Na Vás konkrétně. S žádostí o příspěvek na opravu. Každý jednotlivý dar bude využit na opravu. Kostel, jako každý dům potřebuje zhruba po sto letech opravu střechy, výměnu krytiny, opravu úžlabí, napojení sedla střechy na těleso věže, opatření věže křížem a možná i hodinami, které zmizely po válce, neznámo kdy a kam. Potřebuje také novou fasádu a opravu by jistě potřebovaly i dveře a okna. Na jeden lidský život je to mnoho.

Každá Vámi věnovaná částka bude proměněna v konkrétní stavební materiál, to znamená, že žádný Váš dar nebude zapomenut. Bude navždy přítomný v našem kostele.

Za Vaši ochotu a štědrost Vám předem velice děkujeme :-)

Za vyhlašovatele sbírky Obec Ovesné Kladruby a za vlastníka kostela Kanonie premonstrátů Teplá

Naší snahou bude získat finance na opravu a rekonstrukci kostela také z poskytovaných dotací, touto cestou však chceme oslovit všechny, kteří máte kostel v Ovesných Kladrubech rádi a můžete jakoukoliv finanční částkou přispět na jeho opravu. Příspěvky do veřejné sbírky je možné zasílat na transparentní účet Obce Ovesné Kladruby 
123-6649840247/0100 (IBAN CZ89 0100 0001 2366 4984 0247), který byl k tomuto účelu zřízen u KB, a.s., Pobočka Mariánské Lázně.

Sledovat příspěvky na transparentním účtu Zhlédněte náš spot na YouTube

Potvrzení o přijatém daru

Dárcům může, na základě vyplněného formuláře, obec vydat potvrzení o přijatém daru, nebo s dárcem uzavřít  darovací smlouvu.
Poskytovatelé příspěvku dávají souhlas se zpracováním osobních údajů a jejich zveřejnění na webových stránkách Obce Ovesné Kladruby.

V případě potřeby prosíme vyplňte níže uvedený formulář s identifikací dárce a Vaší platby. Elektronicky vám zašleme Potvrzení o daru nebo návrh Darovací smlouvy. Děkujeme!Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů